ALFRED LÄNGLE

Życie egzystencjalne to coś więcej niż to, czego pragnę... moje intencje, pragnienia, życzenia. Chodzi też o to, czego teraz potrzebuje... świat, bo jestem z nim w związku.
A. Längle

Austria jest dobrze znana jako kolebka psychoterapii, poczynając od psychoanalizy Zygmunta Freuda, skupionej na „woli przyjemności”, po indywidualną psychologię Alfreda Adlera, skoncentrowaną na „woli mocy”. Logoterapia Viktora Frankla, skupiona na „woli sensu”, stała się później „trzecią wiedeńską szkołą psychoterapii”. Austriacki psychoterapeuta, psycholog kliniczny i analityk egzystencjalny, dr Alfried Längle, należał do grona najbardziej zaangażowanych uczniów Viktora Frankla i przez wiele lat ściśle z nim współpracował. Po tym jak Frankl opracował dzieło Analizy Egzystencjalnej i Logoterapii, Längle dokonał dalszch odkryć metodologicznych w tej dziedzinie, kontynuując i twórczo rozwijając dzieło Frankla po jego śmierci w 1997 r. W znacznej mierze to dzięki pracy Alfrieda Längle obecnie Analiza Egzystencjalna jest postrzegana jako jedno z najważniejszych i najbardziej wpływowych fenomenologicznych podejść psychoterapeutycznych.

STRONA A.LANGLE GLE–INTERNATIONAL
A.Langle

PUBLIKACJE W JĘZYKU POLSKIM

"(...) rekomenduję książkę A. Langle "Gdy rodzi się pytanie o sens" jako wartościowe i mało znane w Polsce źródło (...) w obszarze pomocy psychologicznej i psychoterapii."
Z recenzji wydawniczej kierownik Kliniki Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii prof. dr hab. M. Siwak-Kobayashi.